Sinop Tanıtım Platformu

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Sms doğrulama veya email doğrulama yöntemi ile sahte bağlantılar ve virüslü içerik gönderimleri artmaya başladı.

1 Mayıs itibari ile uygulamaya geçen elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanun tüketicilerin toplu sms veya eposta alımlarını durdurmayı sağlıyor.

Yasaya göre tüketici bu iletileri almak istemediğini belirttikten sonra gönderici 3 gün içerisinde bunu uygulamak zorunda. Ayrıca gönderilen iletinin içeriği amacına hizmet etmek zorunda ve cinsel içerikli olmaması gerekiyor.

İŞTE YASA TASARISININ TAMAMI

" Tasarıyla, kişilere, önceden onayları alınmaksızın ticari nitelikli elektronik posta, faks, sms, vb. iletilerin gönderilmesi engellenmektedir. Ticari hayatın gereklilikleri göz önünde bulundurularak, esnaf ve tacirlere önceden onay alınmaksızın ticari nitelikli elektronik iletilerin gönderilmesine imkân tanınmıştır. Fakat esnaf veya tacirler ile diğer kişiler, istedikleri zaman elektronik posta almayı reddetme hakkına sahip olacaklardır."

Son zamanlar istiyorum/istemiyorum, evet/hayır lı mesajların şekil değiştirdiğini görmekteyiz. Toplu sms veya eposta yöntemi işle cep telefonlarına sahte bağlantılar önceden gönderiliyordu. 1 Mayıs 2015 itibari ile kanun yürürlüğe girince toplu sms veya eposta gönderenler onay almak için gönderim yapaya başladılar. Görüyoruzki dolandırıcılar da bu durumdan faydalanmaya devam ediyorlar...

Artık gelen iletilerin retti veya onayı konusu o kadar beynimize işledi ki her gelen mesajın sonuda bu ibare varmı diye bakıyorum. Aslında hiç te uygulayan yok. SMSler veya Mailler eskisi gibi gelmeye devam etmekte.

Doğrulama yapacağınız EPOSTA veya SMS'in kaynağını mutlaka kontrol edin veya doğru kaynağa onay verdiğinizden emin olun. Zira bir çöpçatan sitesine üye olmuş ve aidatların sms ile ödenmesine onay vermiş olabilirsiniz!

Ekleyen SGT - Ağustos 14 2016 Yazar Adı: Kurtuluş Açıkgöz · 2867 Okunma · Yazdır

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

ahmet muhip dıranas kimdir sinoptan ne alınır drawdizayn sinop cnc sinop hediyelik eşyalar sinop lazer kesim php-fusion v7 php-fusion responsive php-fusion mobil php-fusion bootstrao Sinop İli Genel Bakış sinop hakkında bilgiler facebook telefonuma erişiyormu Mobil uygulamalardaki tehlike Tayfun Akgüner Kidmir Prof. Salih Zeki Bey Kimdir? 100 yıllık takvim bitmeyen takvim lazer takvim lazer kesim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 2 eposta şifre güvenliği sosyal mühendislik fake mail sahte mail alanadı satılmaz kiralanır domain kiralama domain tescilleme domain satın alınmaz kiralanır doğrulama mesajlarındaki tehlike Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 sosyal mühendisler nasıl hedef seçer sahte hediye çekleri sahte fatura virüsü cryptolocker virüsü fatura virüsü eposta güvenliği Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? Paphlagonia nedir sinopa verilen isimler sinop adı nereden geliyor antik çağda sinop Osman Pamukoğlu Kimdir? php fusion firma rehberi modülü bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz HDD mi SSD mi SSD nedir Sinop Offroad Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop dr. muhit tümerkan kimdir sinoplu bilim adamları Ozan Öztürk Kimdir? Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? Tarzan Kemal Kimdir? Seydi Ali Reis Kimdir? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 verilerimi şifrelediler sunucum hacklendi hackerlerın yeni taktiği steganos safe bu hackerlara dikkat
Haberler