Sinop Tanıtım Platformu

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Sms doğrulama veya email doğrulama yöntemi ile sahte bağlantılar ve virüslü içerik gönderimleri artmaya başladı.

1 Mayıs itibari ile uygulamaya geçen elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanun tüketicilerin toplu sms veya eposta alımlarını durdurmayı sağlıyor.

Yasaya göre tüketici bu iletileri almak istemediğini belirttikten sonra gönderici 3 gün içerisinde bunu uygulamak zorunda. Ayrıca gönderilen iletinin içeriği amacına hizmet etmek zorunda ve cinsel içerikli olmaması gerekiyor.

İŞTE YASA TASARISININ TAMAMI

" Tasarıyla, kişilere, önceden onayları alınmaksızın ticari nitelikli elektronik posta, faks, sms, vb. iletilerin gönderilmesi engellenmektedir. Ticari hayatın gereklilikleri göz önünde bulundurularak, esnaf ve tacirlere önceden onay alınmaksızın ticari nitelikli elektronik iletilerin gönderilmesine imkân tanınmıştır. Fakat esnaf veya tacirler ile diğer kişiler, istedikleri zaman elektronik posta almayı reddetme hakkına sahip olacaklardır."

Son zamanlar istiyorum/istemiyorum, evet/hayır lı mesajların şekil değiştirdiğini görmekteyiz. Toplu sms veya eposta yöntemi işle cep telefonlarına sahte bağlantılar önceden gönderiliyordu. 1 Mayıs 2015 itibari ile kanun yürürlüğe girince toplu sms veya eposta gönderenler onay almak için gönderim yapaya başladılar. Görüyoruzki dolandırıcılar da bu durumdan faydalanmaya devam ediyorlar...

Artık gelen iletilerin retti veya onayı konusu o kadar beynimize işledi ki her gelen mesajın sonuda bu ibare varmı diye bakıyorum. Aslında hiç te uygulayan yok. SMSler veya Mailler eskisi gibi gelmeye devam etmekte.

Doğrulama yapacağınız EPOSTA veya SMS'in kaynağını mutlaka kontrol edin veya doğru kaynağa onay verdiğinizden emin olun. Zira bir çöpçatan sitesine üye olmuş ve aidatların sms ile ödenmesine onay vermiş olabilirsiniz!

Ekleyen SGT - Ağustos 14 2016 Yazar Adı: Kurtuluş Açıkgöz · 2470 Okunma · Yazdır

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

Osman Pamukoğlu Kimdir? dr. muhit tümerkan kimdir sinoplu bilim adamları Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? drawdizayn sinop cnc sinop hediyelik eşyalar sinop lazer kesim sinoptan ne alınır Mobil uygulamalardaki tehlike facebook telefonuma erişiyormu Paphlagonia nedir sinop adı nereden geliyor antik çağda sinop sinopa verilen isimler Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? hangi web tarayıcı daha hızlı sahte hediye çekleri sosyal mühendisler nasıl hedef seçer Tayfun Akgüner Kidmir fatura virüsü cryptolocker virüsü sahte fatura virüsü Prof. Salih Zeki Bey Kimdir? doğrulama mesajlarındaki tehlike lazer kesim 100 yıllık takvim lazer takvim bitmeyen takvim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi eposta şifre güvenliği sahte mail sosyal mühendislik fake mail her yerde IP nedir bu ip Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 windows 7 ölüyormu bozuk harddiskleri kurtarmak Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop Sinop Offroad sinop hakkında bilgiler Sinop İli Genel Bakış domain tescilleme alanadı satılmaz kiralanır domain kiralama domain satın alınmaz kiralanır hackerlerın yeni taktiği bu hackerlara dikkat verilerimi şifrelediler steganos safe sunucum hacklendi eposta güvenliği php-fusion v7 php-fusion responsive php-fusion mobil php-fusion bootstrao Teyyareci Nuri Bey Kimdir? HDD mi SSD mi bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz SSD nedir Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Tarzan Kemal Kimdir? türk ordunaryuslar cevdet kerim incedayı kimdir
Haberler