Sinop Tanıtım Platformu

Ozan Öztürk Kimdir?

Ozan Öztürk Kimdir?

Ozan Öztürk - Ses sanatçısı

 

1969 Sinop Ayancık Gürsökü Işıklar Mahallesinde doğdu. İlkokulu burada bitirdikten sonra 1979'da Edirne'ye gitti. 5 yıl orada kaldı. Müzik tutkusu çocukluk yıllarında başladı. 1983 yıllarında bağlamaya çalmayı kendi kendine öğrendi.1979 yılında kasetini dinlediği Ozan Arif gibi bu milletin tercümanlığını yapmak istiyordu çünkü ozanlar genelde halkın tercümanıdır. 1987'de ilk konserini Tekirdağ AKM 'de verdi ve o heyecan Ozan Öztürk'ü biraz daha ateşledi. Sahnede hep Ozan Arif gibi oldu çünkü onun izinden gidecekti. Ona hep Sinop'un Ozan Arif'i dediler. Memleketiyle ilgili çok beste yaptı ve iki tane sanatçı yetiştirdi.

Ve diğer sanatçı arkadaşlarına birçok konuda özellikle beste konusunda yardım etmiştir. 1992 yılllarında iş hacmini genişleterek IŞIKLAR TURİZM, HÜRKAN TURİZM ve OZAN MÜZİK YAPIM Şirketini kurdu. Memleketin birçok yerinden kişilere kaset yapma konusunda yardımcı oldu. Her fırsatta "Memleketine vefa borcumu ödemem gerek" diyordu ve bugüne kadar 3 albüm yaptı. 2000 yılında İstanbul da bulunan İstanbul Sinoplular Birliği'nin 8.5 ay öncülüğünü yaptı. 2004 yılında yine büyük bir başarıya imza atarak TÜMSİAD Tüm Sinoplu İşadamları Derneği'ni kurarak 430 sanayiciyi biraraya getirdi. 1 yıl içerisinde yaklaşık 800 kişiye iş bulma konusunda yardımcı olarak 400 'e yakın hemşerisinin hastane maduriyetlerini gidermiştir.

Türkiye genelinde sayısız konser vermiş olup en büyük özelliği birleştirici olmasıdır. İpe gideceğini bilse yine yalan söylemeyen Ozan Öztürk doğru bildiğini heryerde söyler. Birçok kişiyi destekleyerek onları başarıya taşımıştır. Muhtar, Belediye Başkanı, Milletvekili gibi kişilere danışmanlık yapmıştır.

Sinoplu Sanatçıları bir çatı altında toplamak üzere (Sinsabir) Sinoplu Sanatçılar birliğini Kurmuştur.Kendisi halen başkanlığını yapmaktadır.

Ozan Öztürk dedesinden aldığı, babasından gördüğü desturla tüm insanlara adeta iyilik meleği gibi yardım etmektedir. İki laf etse biri vatan biride ana babadır. "Ağlayan birini görsem gözyaşlarını silerim" diyor. Ozan Öztürk evli olup iki çocuk babasıdır. Onu herkesin düğününde ve cenazesinde görmek mümkündür. O acıların paylaştıkça azalacağına inanıyor.

SGT - Eylül 04 2016 · Yazar Adı: Sinop Ünlüleri · Yazdır Okunma : 2522

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

Paphlagonia nedir antik çağda sinop sinopa verilen isimler sinop adı nereden geliyor kişiye özel fotoğraf çerçevesi Teyyareci Nuri Bey Kimdir? Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 2 bozuk harddiskleri kurtarmak php-fusion mobil php-fusion bootstrao php-fusion responsive php-fusion v7 fatura virüsü cryptolocker virüsü sahte fatura virüsü php fusion firma rehberi modülü bu hackerlara dikkat verilerimi şifrelediler steganos safe hackerlerın yeni taktiği sunucum hacklendi fake mail sahte mail eposta şifre güvenliği sosyal mühendislik doğrulama mesajlarındaki tehlike her yerde IP nedir bu ip facebook telefonuma erişiyormu Mobil uygulamalardaki tehlike Tayfun Akgüner Kidmir Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? drawdizayn sinop hediyelik eşyalar sinoptan ne alınır sinop cnc sinop lazer kesim Tarzan Kemal Kimdir? bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz HDD mi SSD mi SSD nedir eposta güvenliği ahmet muhip dıranas kimdir domain kiralama alanadı satılmaz kiralanır domain satın alınmaz kiralanır domain tescilleme 100 yıllık takvim lazer takvim lazer kesim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi bitmeyen takvim Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? windows 7 ölüyormu sosyal mühendisler nasıl hedef seçer sahte hediye çekleri sinoplu bilim adamları dr. muhit tümerkan kimdir türk ordunaryuslar cevdet kerim incedayı kimdir sinop hakkında bilgiler Sinop İli Genel Bakış Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1
Haberler

Hava / Nöbetçi Eczaneler

SAĞLIK ECZANESİ - Sinop - Merkez

YENİ MAHALLE TEKEL SOKAK NO:6/B
(368) 261 25 29

YÜKSEL ECZANESİ - Ayancık

YALI MAH.ATATÜRK CAD.NO:26/A
(368) 613 16 31
Eczaneyi haritada görüntülemek için tıklayınız...

AKAY ECZANESİ - Boyabat

EROL DEMİRKOL CAD. NO:3
(368) 315 14 40
Eczaneyi haritada görüntülemek için tıklayınız...

ERDOĞAN ECZANESİ - Durağan

MERKEZ MAH. PLEVNE CAD. NO:27/A
(368) 416 22 77
Eczaneyi haritada görüntülemek için tıklayınız...

ÇAĞLAR ECZANESİ - Erfelek

CUMHURİYET CAD. MERKEZ MAH.NO:12/A
(368) 511 20 20
Eczaneyi haritada görüntülemek için tıklayınız...

DOLGUN ECZANESİ - Gerze

ÇARŞI MAH. ATATÜRK CAD.NO:13/B
(368) 718 17 59

GİZEM ECZANESİ - Türkeli

GÜZELYURT MAH ERDEMBEY CAD.NO:13/B
(368) 671 27 92

Sinop Namaz Vakitleri

Çevrimiçi Kullanıcılar

Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 3
En Yeni Üye: oya

Bize Ulaşın

0368 261 45 95
0368 261 45 95
0507 594 45 56
E-Posta Gönderin
Facebook'tan Takip Edin
Twitter'dan Takip Edin
Google'da Takip Edin
Instagram'dan Takip Edin
Abalı Köyü, Dikenli Mahallesi