Sinop Tanıtım Platformu

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Doğrulama Mesajlarına Dikkat edin...

Sms doğrulama veya email doğrulama yöntemi ile sahte bağlantılar ve virüslü içerik gönderimleri artmaya başladı.

1 Mayıs itibari ile uygulamaya geçen elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanun tüketicilerin toplu sms veya eposta alımlarını durdurmayı sağlıyor.

Yasaya göre tüketici bu iletileri almak istemediğini belirttikten sonra gönderici 3 gün içerisinde bunu uygulamak zorunda. Ayrıca gönderilen iletinin içeriği amacına hizmet etmek zorunda ve cinsel içerikli olmaması gerekiyor.

İŞTE YASA TASARISININ TAMAMI

" Tasarıyla, kişilere, önceden onayları alınmaksızın ticari nitelikli elektronik posta, faks, sms, vb. iletilerin gönderilmesi engellenmektedir. Ticari hayatın gereklilikleri göz önünde bulundurularak, esnaf ve tacirlere önceden onay alınmaksızın ticari nitelikli elektronik iletilerin gönderilmesine imkân tanınmıştır. Fakat esnaf veya tacirler ile diğer kişiler, istedikleri zaman elektronik posta almayı reddetme hakkına sahip olacaklardır."

Son zamanlar istiyorum/istemiyorum, evet/hayır lı mesajların şekil değiştirdiğini görmekteyiz. Toplu sms veya eposta yöntemi işle cep telefonlarına sahte bağlantılar önceden gönderiliyordu. 1 Mayıs 2015 itibari ile kanun yürürlüğe girince toplu sms veya eposta gönderenler onay almak için gönderim yapaya başladılar. Görüyoruzki dolandırıcılar da bu durumdan faydalanmaya devam ediyorlar...

Artık gelen iletilerin retti veya onayı konusu o kadar beynimize işledi ki her gelen mesajın sonuda bu ibare varmı diye bakıyorum. Aslında hiç te uygulayan yok. SMSler veya Mailler eskisi gibi gelmeye devam etmekte.

Doğrulama yapacağınız EPOSTA veya SMS'in kaynağını mutlaka kontrol edin veya doğru kaynağa onay verdiğinizden emin olun. Zira bir çöpçatan sitesine üye olmuş ve aidatların sms ile ödenmesine onay vermiş olabilirsiniz!

Ekleyen SGT - Ağustos 14 2016 Yazar Adı: Kurtuluş Açıkgöz · 3913 Okunma · Yazdır

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.


Etiketler

ahmet muhip dıranas kimdir Tayfun Akgüner Kidmir Yusuf Kemal Tengirşek Kimdir? cevdet kerim incedayı kimdir türk ordunaryuslar Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Kimdir? facebook telefonuma erişiyormu Mobil uygulamalardaki tehlike sahte fatura virüsü fatura virüsü cryptolocker virüsü Seydi Ali Reis Kimdir? php-fusion mobil php-fusion v7 php-fusion responsive php-fusion bootstrao HDD mi SSD mi bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz SSD nedir dr. muhit tümerkan kimdir sinoplu bilim adamları Tarzan Kemal Kimdir? Türkiye Offroad Şampiyonası Sinop Sinop Offroad Osman Pamukoğlu Kimdir? bitmeyen takvim lazer kesim Ömürlük Ahşap Duvar Takvimi 100 yıllık takvim lazer takvim hangi web tarayıcı daha hızlı fake mail sahte mail eposta şifre güvenliği sosyal mühendislik doğrulama mesajlarındaki tehlike verilerimi şifrelediler hackerlerın yeni taktiği steganos safe sunucum hacklendi bu hackerlara dikkat kişiye özel fotoğraf çerçevesi Ozan Öztürk Kimdir? Sinop İli Genel Bakış sinop hakkında bilgiler php fusion firma rehberi modülü Windows 8 Başlat Logosuna Tıklanmıyor? Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 drawdizayn sinoptan ne alınır sinop lazer kesim sinop hediyelik eşyalar sinop cnc Php-Fusion v7 ve HTML Entegrasyon dersleri 1 Teyyareci Nuri Bey Kimdir? sinop adı nereden geliyor Paphlagonia nedir sinopa verilen isimler antik çağda sinop domain satın alınmaz kiralanır domain tescilleme alanadı satılmaz kiralanır domain kiralama
Haberler